Herdins Eesti

ESILEHT / PUIDUHOOLDUSVAHENDID / PÕRANDAHOOLDUS / Põrandaõli GOLVOLJA, Naturaalne, 3L

Põrandaõli GOLVOLJA, Naturaalne, 3L

Tootekood: 102802

60,60 €

Kogus:

Värvitoonid võivad tulenevalt ekraanist, puidust jms erineda reaalsusest. Soovitame enne värvimist tooni proovida väiksemal tükil.

HERDINS GOLVOLJA on tugevdatud põrandaõli okas- või lehtpuust peitsitud või töötlemata puitpõrandate viimistlemiseks. Põrandate õlitamine säiltab puidule omase sooja ja siidise pinna. Herdins Golvolja on saadaval toonimata ja toonitud valgena.

Kulu: 1 liitrist piisab umbes 10 m² puitpinna töötlemiseks.

Kuivamisaeg: 12-18 tundi. Sõltub temperatuurist ja ventilatsioonist.

Sisaldab looduslikke taimeõlisid, alküüdvaiku, sikkatiivi ja vähearomaatset lakibensiini. Valge põrandaõli on pigmenteeritud titaandioksiidiga.

Tööriistad: kaitsekindad, jalanõude kaitse, anum õli jaoks, pintsel või Paint & Stain Pad. Liigse õli eemaldamiseks sobivad puhtad ebemevabad kaltsud. Poleerimiseks kasutage valget poleerimisvilti. Tööd hõlbustavad pikkade vartega tööriistad.

Töötlus: Veenduge, et leelisega töödeldud või värskelt lihvitud põrand oleks kuiv ja tolmuvaba. Segage õli hoolikalt nii, et pigment seguneks täielikult (kehtib ainult valge Herdins Golvolja kohta). Valage õli puhtasse anumasse, mis on piisavalt suur, et tööriista õlisse kasta. Kandke õli põrandale laudadega pikisuunas, töödeldes korraga 3-4 lauda, kuni kogu põrand on töödeldud. Suuremat põrandat tuleb töödelda osade kaupa. Jagage põrandapind osadeks, mille jõuate 15-20 minuti jooksul töödelda. Töötage edasi-tagasi liigutustega nii, et õli võimalikult hästi imenduks ja ühtlaselt jaotuks. Ärge kunagi katkestage tööd keset põrandalauda. 15-20 minuti pärast pühkige puhta ebemevaba lapiga ära liigne õli. On väga oluline eemaldada kogu õli, mis pole puitu imendunud. Korrake protseduuri mõne tunni pärast, kui pind tundub juba kuiv. Parem on töötada õhukeste kihtidega. Väga märja töötluse puhul võib liigne õli hakata kuivama ja seda on keeruline eemaldada. Segage töötamise ajal õli regulaarselt. Õlitatud põrand peab toatemperatuuril kuivama vähemalt 24 tundi. Seejärel poleerige õlitatud põrand valge poleervildiga. Oodake vähemalt nädal enne põrandavaipade kasutuselevõttu. Umbes 2 nädala möödudes võib alustada märgpuhastust põrandaseebiga HERDINS GOLVSÅPA.

Hooldus: Õlitatud põrandat tuleb regulaarselt hooldada. Igapäevane puhastamine teostage tolmuimeja või kuivmopiga. Regulaarset märgpuhastust võib teostada põrandaseebiga HERDINS GOLVSÅPA, mis toidab ja kaitseb puidupinda. Kulumise vältimiseks tasub õlitatud põrandat hooldada hooldusõliga HERDINS UNDERHÅLLSOLJA 1-2 korda aastas (suurema kasutusega põrandaid, näiteks esikud ja köögid, sagedamini).

Tööriistade puhastamine: lakipiiritus.

Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältige aurude sissehingamist. Vältige aine sattumist nahale ja silma. Kandke kaitsekindaid.

OLULINE! Isesüttimise oht! Pange kasutatud lapid vette või põletage. Lõpptulemuse seisukohast on väga oluline ruumi temperatuur. Eelistatud on normaalne toatemperatuur. Kui temperatuur on liiga kõrge, kuivab õli liiga kiiresti ja liigset õli ei jõua ära pühkida. Seevastu liiga madala temperatuuri juures pikeneb õli kuivamisaeg. Aine ülejäägid tuleb viia keskkonnajaama. Lisateabe saamiseks pöörduge kohaliku omavalitsuse poole.

Sarnased tooted